KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13351011
nr 1335 1011
Inga Säterborg
(1927-2016), Sverige
Etsning, "Änglavakt". Signerad, daterad -78. Motivet: 17,5x12 cm, oramat löst blad
Inga Säterborg, svensk textilkonstnär född 1927, död 2016.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 29 juni 2020
kl 18:03:39
16/6 00:30:17
29 jun
Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Inga Säterborg
Läs mer om Inga Säterborg